Feldíszíti a fotóklub a kórházat

A Sárvári Fotóklub Egyesület fényképeket ajándékoz a sárvári Szent László Kórháznak.

Elsőként a rehabilitációs kórház közösségi tereibe kerülnek ki a klub által elkészített fotók. A kórház és a fotósok terve az, hogy legalább minden betegágyhoz jusson egy-egy olyan kép, amely színeivel és hangulatával segítheti a gyógyulást.

– Az intézmény elkészült, korszerűen felszerelt, jó körülményeket biztosít, de eddig még magunknak sem jutott eszünkbe, hogy képek kerüljenek a falakra. Ezért örülünk szívből a sárvári fotósok kezdeményezésének – mondta Vancsura Miklós kórházigazgató.

– Egyik tagunk is itt lábadozott és ekkor született meg az elhatározás, hogy képeket adunk a kórháznak – mesélte az akcióról Benkő Sándor A fotóklub elnöke felajánlotta, hogy ha a betegeknek is akadnak jó ötleteik, hogy milyen témák kerüljenek a képeken a falakra, akkor azokat a klub tagjai megörökítik.