Fotótúra az Őrségben

Fotóklubunk hat tagja – Horváth Vali, Nagy Laci, Makrai Tamás, Sófalvi János, Pajor András és Benkő Sándor (és Hopi kutya, aki fekete-fehérben dolgozott) – két napos fotótúrán vettünk részt az Őrségben. A bázis Ispánkon volt, ahol bepillantást nyertünk Erős György csokigyártó üzemébe. Megtekintettük a veleméri templomot, és a “szereket”, amik már egyre kevésbé tartják az Őrség egykori építészeti hagyományait. Az egykori magyarszombatfai kerámia üzem helyén ma működő cserépkályha, kandallógyárat is megnéztük, és a korongozás mai művelői közül a legidősebb, Cseke János fazekast munka közben műhelyében. A Hársas-tó nem csak látványában volt felüdülés, hanem a hűsítő habok igen jól szolgáltak a rekkenő hőségben. A túra jól sikerült, Hopi jól viselkedett, mi pedig nagyon jól éreztük magunkat. Néhány kép a túráról, amiket a résztvevők követtek el.