I. Sárvári Fotószüret

A Sárvári Fotóklub több mint 60 éves múlttal büszkélkedik. Legújabb formációjában 2013-ban újult meg egyesületként. Ez év augusztusának utolsó hétvégéjén az I. Sárvári Fotószüret megrendezésével emlékezünk a Magyar Fotográfia napjára.

Első országos fotópályázatunk kiállításmegnyitójával, pódiumbeszélgetésekkel, szakmai bemutatókkal és a régió fotósainak-fényképészeinek ismerkedési lehetőségével kerül sor a szakmai napokra.

2019. 08.31., szombat

10:00 Nyitóelőadás
Bánkuti András, Balogh Rudolf -és Pulitzer-emlékdíjas fotóriporter

11:00 Pódiumbeszélgetés a Vas megyei fotózás helyzetéről

14:00 FUJIFILM Magyarország szakmai bemutató
Átfogó történeti és technikai előadás a Fujifilm X és GFX szériáról

15:00 – Tripont Magyarország – Phase One és Tamron Magyarország szakmai bemutató

16:00 Sárvári Kép-Tárlat 2019 fotókiállítás megnyitó és eredményhirdetés.

Sárvár Város Önkormányzata a Sárvári Fotóklub Egyesület szakmai felügyelete és bonyolítása mellett fotópályázatot írt ki Sárvári Kép-Tárlat 2019 címmel. A Sárvári Fotóklub a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetségének tagjaként újította meg az évek óta tartó városi fotópályázatot „Sárvári Kép-Tárlat 2019” címmel.

Egész napos kísérőrendezvény: Tripont Magyarország – Phase One, Tamron Magyarország és a FUJIFILM Magyarország szakmai bemutatója az X, GFX és instax kamerákból.

A Fotós-Ellátó csapata szombat és vasárnap is vár bennetek helyszíni fotózással, termékteszteléssel és egyéb érdekességekkel.

2019. 09. 01., vasárnap

10:00 Bemutatkozik a Light and Magic Academy

13:00 FotóMustra – 30 percig Tiéd a pódium!
Gyűlnek a fotók a fiókodban, de nem mered megmutatni? Adunk egy színpadot, és fel órát. Neked nincs is más dolgod. Vállald be, és mutasd meg a fotóid.

A Sárvári Fotószüreten rendhagyó módon lehetőséget biztosítunk neked, hogy bemutathasd a munkáidat egy 30 perces prezentáció keretében.

Előadóink :
Haller Szabi – Pécs
Világokon át – utazó fotográfia egy Fuji kamerával

Alagi Mihály – Ajka
Belső Periféria

Vass Péter – Szombathely
Lábalatnyi föld

Horváth Endre – Sopron
Impressziók

Deák Gábor – Szombathely
„Színhelyes nyomatok és buktatói”
Az előadásomat annak ajánlom, aki találkozott már ezzel a problémával és fejlődni szeretne benne.

A rendezvény támogatói:

– Sárvár Város Önkormányzata
– Sárvári Fotóklub
– Zene Háza – Sárvár
– Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége
– Fujifilm Magyarország
– Tripont Fotó Videó és Stúdiótechnikai Szaküzlet
– Tamron Magyarország
– Fotós-Ellátó
– Light and Magic Academy
– Vászonkép Bolt – Szombathely

A programváltozás jogát fenntartjuk !