Májusfaállítási rekord született, a Sárvári Fotóklub részvételével

A Sárvári Fotóklub tagjai is állítottak májusfát azon a rendezvényen, amelyen új magyar és nemzetközi Guiness rekord is születet a rendezvényen megjelent szép számú látogatóközönség előtt.

Hagyomány Sárváron is a májusfaállítás. Tavaly már nem csak egy fát állítottak a Nádasdy-vár parkjában, sejthető volt, hogy valamilyen formában, de idén túlteljesítik 2013 házi rekordját. Kondora István polgármester kitalálta, hogy a civil szervezetek segítségével májusfaállításra tesz rekordkísérletet a város. Szerdán este húsz civil szervezet – köztük a Sárvári Fotóklub – és öt intézmény tagjai gyülekeztek a várparkban, ahol már előkészítették a huszonöt fenyőfát és a huszonöt lyukat. Sebestyén István a Magyar Rekord Egyesület elnöke ellenőrzése és a polgármester vezénylete mellett óvodások, iskolások, énekkarosok, táncosok, polgárőrök, íjászok, fotó és más klubok, egyesületek tagjai először lenyúzták a legallyazott fák kérgét, majd mindenki a saját tevékenységi körére jellemző dekorációkkal díszítette fel a koronát. A huszonöt fát a Nádasdy-vár külső falának és a belső udvar kontúrjának stilizált sarokpontjain helyezték el, így felülről a vár ismert ötszögű vonalai rajzolódott ki. A fákat egyesével állították fel, amit Sebestyén István szorgalmasan dokumentált és könyvelt. A kétórányi munka végén a rekord egyesület elnöke elmondta, hogy nem első alkalommal bírál rekordkísérletet Sárváron, majd közölte a nagy sikert aratott hírt: új tömegszerűségi hazai rekord született az egyszerre egy helyen a legtöbb résztvevővel bemutatott legtöbb májusfaállítási kategóriában. A kísérletben 450 fő vett részt 60 főnyi segítővel. A májusfa erdő egy hónapig áll majd a vár parkjában.