Rögtönzött műterem a Pinceklubban

Április 2-án indult a Sárvári Fotóklub által meghirdetett, a fényképezés világába bevezető tanfolyam, amely az elmúlt hétvégén a modell- és a portréfotózás fortélyaiba avatta be a hallgatókat.

fototanfolyam-werk-2
Fotó: Karlinszki Szilvia

Erre az időre fotóstúdióvá alakult a Nádasdy-vár sokat látott koncerthelyszíne, a Pinceklub, ahol Makrai Tamás és Pajor András a mesterséges fényforrások használatát mutatták meg.

fototanfolyam-werk-3
Fotó: Gálovics Gábor

Eközben a tanítványok másik csoportja a természetes fénynél való portrézást gyakorolta a Várparkban kollégánk, Tóth Zoltán vezetésével.

fototanfolyam-werk-4
Fotó: Karlinszki Szilvia

Június első hétvégéjén, szombaton zárul a tanfolyam egy közös értékeléssel és a tanúsítványok kiosztásával. A tanulók 10 hét alatt, 10 alkalommal sajátíthatták el a fényképezéshez kapcsolódó legfontosabb alapokat. És hogy milyen sikerrel? Ezt a cikkünket például az ő képeik közül válogatva illusztráltuk. Gratulálunk az utánpótlásnak, reméljük, minél többjük nevével máskor is találkozhatnak majd az olvasók itt a Sárvárikum oldalain!